TetraTec EX 1200

Produkt nemá žádné parametry.

• , zakoupeno v Rajkrmiv.cz

JE TICHIJ, SPOLEHLYVYJ. Voda v akvarku, jako krištál.

• , zakoupeno v Profizoo.cz

Výborný. Voda jako křišťál!!!!!!!!!!!!
    Velká spokojenost.
    Jirka.

• , zakoupeno v Svět zvířátek

• Tichý chod
    • Velký objem
    • Nízká spotřeba elektřiny proti filtru JBL
    • Balení obsahuje vše k okamžitému spuštění
    • Těžko se nasazuje hlava čističky

Čističku používám krátce asi 10 dnů. Zatím spokojenost,až na nasazení hlavy. I když jsem gumičku namazal vazelinou ,stejně to šlo hodně těžko. Komplikovanější bylo první nasátí vody a následné odvzdušnění ,ale povedlo se. I přesty to malé komplikace je to zatím nejlepší čistička co jsem měl. Koupil bych ji znovu. Je možný ,že za rok budu mluvit jinak.

Produkt nemá žádné parametry.

Vnější velmi výkonný a mimořádně tichý filtr do akvária. Výkon 1200 l / h, kapacita filtru 12 l.

Vhodný pro akvária o velikosti 200 - 500 l.

Filtr Tetra Tec EX 1200 byl speciálně navržen tak, aby zajišťoval vysoce účinnou filtraci vody ve Vašem akváriu. Má automatické přípravné zařízeční pro snadné spouštění a údržbu.

Filtrační médium:

• Spodní tác: keramické kroužky Tetratec - biologicky filtrují nečistoty a současně rozvádějí vodu do řady směrů a tak zajišťují, aby voda procházela filtrem rovnoměrně (je třeba je vyměnit v okamžiku, kdy nečistoty z povrchu již nelze smýt), a nahoru biologická filtrační pěna - jemný houbovitý povrch umožňuje vývoj užitečných bakterií, které rozkládají částice nečistot a biologicky nečistoty filtrují (doporučená výměna každých 6 měsíců).
  • Druhý tác: biologické filtrační kuličky Tetratec - užitečné bakterie rostou v malých prostorách kuliček, nečistoty jsou poté biologicky rozděleny a neutralizovány (kuličky lze používat opakovaně, pokud lze nečistoty na jejich povrchu smýt).
  • Třetí tác: biologické filtrační médium Tetratec.
  • Čtvrtý tác: biologická filtrační pěna Tetratec, poté uhlíkové filtrační médium - aktivovaný filtrační uhlík chemicky odstaňuje látky jako jsou pesticidy a prostředky z vody a absorbuje pachy a látky, které způsobují zabahnění a žloutnutí vody. Lze jej používat krátkodobě v případě potřeby (doporučuje se jeho vyjmutí z filtru po 5 - 10 dnech), nakonec hedvábná filtrační podložka Tetratec - jemný materiál vlnité podložky zachycuje jemné nečistoty, které nebyly zachyceny ostatními filtračními médii (výměna se doporučuje jednou za měsíc).

Technické informace:

Výkon 1200 l / h

Pro akvária 200 - 500 l

Max. dopravní výška 1,8 m

Průměr hadic 15,2 mm

Rozměry 26 x 25 x 50 cm (délka x šířka x výška)

Příkon 21 W

Napětí 230-240 V, 50-60 Hz

• Krásně čistí, dostačující výkon pro mých 500l. Po přetěsnění již vůbec nerozebírám a nečistím! Mám tlamovce a vše je ok. Množí se jak diví :-)
    • Klasika, teče pod hlavou, ale také jsem to vyřešil teflon.páskou.

Doporučuji jako levnější variantu.

• tichý chod
    • velký objem
    • po prvním čištění začal vyplavovat byt

Počáteční nadšení vystřídalo velké zklamání a letěl z okna.

• vzhledem k tomu jak dlouho mi vydržel-cena

Už jsem tady tenhle filtr chválil,ale bohužel to musím vzít všechno zpět.Vydržel cca. rok pak šel do kontejneru.Věřte mi,za ty nervy nastojí ani omylem.Problém s netěsností hlavy (který se objevil prakticky okamžitě),se neustále zhoršoval a nepomáhala už ani teflonová páska.Jako bonus filtr začal někde přisávat vzduch (celou hlavu jsem rozdělal a za celý den nepřišel na to kudy.Můj typ je,že kolem ruční pumpy).Letěl z domu a já pořídil filtr Eheim professionel 3 350.Je pravda,že je dražší, ale je to úplně jiná liga.Je vidět,že u konstrukce někdo přemýšlel (těsnění hlavy je řešeno jinak a troufám si tvrdit,že tohle nepoteče).Má předfiltr pro větší nečistoty a první čištění je doporučeno po půl roce (nutno brát s rezervou,podle akvaria).Doporučuji se filtru od Tetry vyhnout obloukem a radši připlatit za něco kvalitnějšího.Ušetříte si spoustu nervů a ve finále i peněz...

• Tichý a spolehlivý.
    • Byl mi doporučen.
    • Může se stát, že trefíte na špatný kus.
    • To se dnes u čínských výrobků stává.

Mám ho dva roky a bez problémů. Mám i ,,sedmistovku´´. Menší tekl jednou, protože jsem ho špatně smontoval, ten mám čtyři roky a jen výměna vrtulky a prasklého ventilu. Těsnění nečistěte Savem nebo saponáty, pak neztvrdne a bude těsnit. Já je navíc ošetřuji glicerínem. A věřte u nás dostávají zabrat, nemám ryby pro které jsou tyto filtry určeny, ale želvy.

• Rozumná cena, velký průměr průtok.trubic
    • Nemám zkušenost s jiným abych porovnal :-(
    • Pronese se
    • Brzy přestane těsnit ! - Mám jej 18 měsíců ( 5x jsem měnil filtr.vložku) a už teče kolem hlavy.

Už vím co znamená "Tec" = teče !!!!
    Nejdůležitější věc vnějších filtrů v domácím použití je těsnost, divím se, že němci to nevědí a neudělají těsnění nějak stupňovité. Když byl nový, sotva se dal zaklapnout a teď jej zavřu jakoby tam ani těsnění nebylo ?! ...už objednávám nové těsnění pod hlavu !!! .... tak snad to pomůže, jinak jde do kopru.

• cena, ale ta je vykoupena brzkou nefunkčností, velkej objem.
    • netšsní hlava, stejnej problém jako naprostá většina uživatelů. To se však dalo vyřešit její výměěnou, kdy výrobce přidal těsnění navíc. Nicméně po 4 letech zkušeností zajímavý zjištění, neskutečně zestárnul materiál všech kohoutů, aretací apod, což vedlo k tomu, že popraskaly!!! neskutečný!!!
    • pokud někdo kupujete filtr na dýl než 4 roky, což v této ceně předpokládám, vyhněte se TetraTecu obloukem, já už nikdy více

naprosto nedoporučuju, vyhozený prachy. Teď přemýšlím, čím hoi nahradím. I prodejci říkají, že to jak se tetratec dokázal zhoršit je neuvěřitelný, reklamací maj nespočet, někteří už vnější filtry od této značky ani neprodávají.

• , zakoupeno v Rajkrmiv.cz

JE TICHIJ, SPOLEHLYVYJ. Voda v akvarku, jako krištál.

• výkonný a levný filtr
    • teče - netěsní hlava
    • velmi hlučný oproti jiným
    • drahé náhradní díly

Filtr jsem si vybral podle značky, výkonu a ceny, která byla velice příznivá. Prvních půl roku jsem byl maximálně spokojen, snad mi jen vadila vyšší hlučnost. Ta se však zvyšovala a navíc filtr začal téci pod hlavou. a to dost. Údržba těsnění byla k ničemu, tak jsem koupil nové - bohužel po zhruba 1 měsíci se to opakovalo. Navíc hluk byl i přes pravidelné čištění stále větší. Koupil jsem novou vrtulku - nic platné. Pak jsem udělal největší blbost - koupil jsem ten samý, že ten první budu mít na náhradní díly. Hluk však byl i u dalšího velký a po půl roce začal téct taky. Nakonec jsem koupil Eheim prof 3 - typ 2075 a to se fakt nedá srovnat. Naprosto tichý, neteče ( mám ho už 5 let). Takže Tetra Tec 1200 nebrat !

• , zakoupeno v Profizoo.cz

Výborný. Voda jako křišťál!!!!!!!!!!!!
    Velká spokojenost.
    Jirka.

• Poměr cena-výkon
    • Filtrační objem
    • Tichý chod
    • Jednoduchá a příjemná obsluha
    • Kompletní výbava v balení
    • Nemožnost sehnat některé náhradní díly
    • Nedokonalá pumpa

Filtr mám cca šest let. Po čtyřech letech bezchybného provozu
    začal prosakovat.Vyřešíla to výměna adaptéru ( nový je vylepšený-2 těsnění, zdvojený zámek ). Po dalších dvou letech praskl lem filtrační nádoby pod jednou přezkou. Filtrační nádobu dovozce samostatně nedodává, takže konec.